Komentarze do notki Co warto wiedzieć o gorsetach?

Co warto wiedzieć o gorsetach? 
16. maja 2017 09:49:00
linkologia.pl spis.pl

Dostępne obecnie w sklepach gorsety w niczym nie przypominają swoich poprzedników. Są jednak wciąż chętnie kupowane przez kobiety, bo pomagają poczuć się kobieco i zmysłowo. Coraz częściej też przestają być jedynie elementem garderoby. Niektóre modele nosi się na co dzień i to nie tylko do wieczorowych kreacji.

Gorsety bieliźniane przeznaczone są jedynie do sypialni. Nie krępują ruchów na ogół szyje się je z lekkich materiałów oraz fiszbin. Tak naprawdę mają funkcję przede wszystkim estetyczną. Najczęściej zapinane są na haftki, aby łatwo je można było później zdjąć. Jako element stroju codziennego i wieczorowego sprawdzają się z kolei gorsety na plastikowych fiszbinach. Nieco mniej wygodne są modele na stalowych fiszbinach. Modne gorsety tego typu silnie modelują i wyszczuplają sylwetkę.

Tak naprawdę wszystkie te rodzaje gorsetów można dostać w dwóch wersjach - overbust (zabudowany, okalający tułów) i underbust (kończy się pod biustem). W przypadku pań wysokich dobrze sprawdzają się gorsety longline, a u niskich ich skrócone wersje. Wiele zależy też od posiadanej sylwetki. Dobrze dopasowany gorset potrafi zdziałać cuda. Doskonale wyszczupla talię podkreślając atuty figury - biust oraz biodra.


modnabielizna : : gorsety

Brak komentarzy